تور مشهد نوروز ۹۷

سفر به مشهد در تمامی ایام سال میتواند یکی از بهترین سفرهای ممکن باشد به همین دلیل است که در هیچ یک از ماه های سال این شهر زیارتی زیبا خالی از مسافر نمی ماند ، این امر در تعطیلات نوروز به اوج خود میرسد و بسیاری از افراد قصد دارند تا  سال نوی خود را در حرم امام رضا تحویل نمایند و از برکت این مکان استفاده کنند ، تور مشهد نوروز ۹۷ یکی از پر فروش ترین و مورد پسند ترین تورها در سال جاری می باشد .

شهری تاریخی و مذهبی

این سفر فرصت مناسبی برای سفر و زیارت بارگاه ملکوتی  امام هشتم می باشد ؛ این سفر سعی دارد که لحظات مناسب را برای شما فراهم کند و این امکان را به شما میدهد که با  مکان های مذهبی و تاریخی مشهد بیشتر آشنا می شوید و می توانید در از این شهر تاریخی و مذهبی دیدن نمایید؛ شهر مشهد از شهر های شلوغ کشور در تعطیلات می باشد ؛ حرم علی بن موسی الرضا، که با نام مرسوم حرم امام رضا (ع) شناخته میشود، دربرگیرنده آرامگاه هشتمین امام شیعیان در شهر مشهد بوده که این مجموعه در سال ۱۳۹۲ خورشیدی ۷۰ هکتار مساحت داشته و دارای ۲۶ رواق (بنای سرپوشیده) و ۹ صحن (فضای باز) و ۶ مدخل ورودی به نام بست است. شهر مشهد از شهرهای زیبای و تاریخی کشور می باشد که می تواند مقصد مناسبی در نوروز ۹۷ باشد

سد کارده

اگر در تور مشهد نوروز ۹۷ می باشید حتما از سد کرده دیدن نمایید. این سد که با زیبایی خاصی ساخته شده است مقصد بسیاری از گردشگران می باشد. سد کارده در فاصله ۴۰ کیلومتری شمال مشهد و از کیلومتر ۱۶ جاده کلات به سمت چپ منشعب میگردد. این سد از نوع بتنی دو قوسی متقارن مخزن و متشکل از ۱۵ بلوک ۱۰ متری با ارتفاع ۶۷ متر از پی و حجم ۳۲ هزار مترمکعب بتنریزی میباشد. رودخانه کارده با مناظر زیبای طبیعی وکوهستانی خود به همراه مجموعه تفریحی دنیای آبی در ساحل سد، یکی از بهترین تفریحگاه های خوش آب و هوای مشهد میباشد که همه ساله تعداد زیادی از مسافران را به سمت خود جلب می نماید ؛ مصلی مشهد نیز از امکان منحصر بفرد و تاریخ این شهر می باشد که حتما باید از آن دیدن نمایید ؛ این بنا چیزی در حدود ۳۵۰ سال قدمت داشته که در پایین خیابان معروف نواب صفوی و در کنار بلوار مصلی قرار دارد همچنین از معماری بسیار زیبایی بهره می برد که حتما برای شما که علاقه مند تاریخ هستید جالب توجه است ؛ مصلي از نظر نقشه و طرح كلي ساختمان شامل ايواني مرتفع و دو ايوانچه منتهي به فضاهاي چهار ضلعي در طرفين بصورت قرينه می باشد كه ايوان آن رو به قبله و بر فراز فضاهاي مربع يا رواق گنبدهايي كم خيز بنا گردیده ، در بخش انتهايي تزئينات لبه طاق ايوان ودر دو سمت آن اشعاري به فارسي و با خط نستعليق به رنگ زرد بر زمينه آبي نگارش يافته است كه ماده تاريخ ايجاد بنا در ابيات آن نهفته است.

موزه مردم شناسی و حمام مهدی قلی بیگ

اگر علاقه مند به بازدید از موزه هستید حتما از موزه مردم شناسی و حمام مهدی قلی بیک دید نمایید. این اماکن با معماری زیبا و خاص خود می تواند مقصد مناسبی تلقی گردد تا بتوانید لحظات شاد و زیبایی را در کنار خانواده خود در این مکان بگذرانید ؛ موزه مردم شناسی و حمام مهدی قلیبیک مشهد در کنار مقبره امیر غیاثالدین ملکشاه در ضلع غربی حرم مطهر واقع درخیابان اندرزگو، در مجموعه تاریخی حمام مهدی قلیبیک قرار گرفته ؛ نام اصلی آن حمام مهدی قلیبیک می باشد ولی از آنجا که با مقبره امیر ملکشاه مجاورت دارد به حمام شاه شهرت یافته است که پس از پیروزی انقلاب نیز به حمام رضوی تغییر نام پیدا کرد.

آرامگاه فردوسی کجاست؟

حتما نام مشهد شما را به یاد شاهنامه و فردوسی می اندازد ؛ حتما از آرامگاه فردوسی بازدید نمایید که مقصد بسیاری از مسافران مشهد است ؛ این آرامگاه در میان باغی مصفا به فاصله ۲۰ کیلومتری شمال این شهر قرار دارد ؛ اگر نگاهی دقیق به این آرامگاه بیاندازید حتما متوجه خواهید شد که ساختمان فعلی آرامگاه از شیوه معماری هخامنشی به ویژه آرامگاه کوروش الهام گرفته است ؛ نمای بیرونی بنا شامل عناصر تزئینی هخامنشی به خصوص ستون ها و سرستون ها است و اشعاری که بر اضلاع چهارگانه بنا نگاشته شده از حکیم فردوسی و معرف اندیشه و شخصیت وی است.

باغ وحش وكيل آباد

این باغ وحش با ویژگی های خاص و منحصر به فردخود مقصد بسیار از مسافران می باشد ؛ در جنوب غربی مشهد و هم جوار با پارک جنگلی وکیل آباد ، باغ وحش وکیل آباد ، تنها باغ وحش مشهد و استان خراسان رضوی قرار دارد ؛ این باغ وحش دارای حیوانات علف خوار ، آبزی ، گوشتخوار ، خزنده و پرندگان مختلف است ؛ حتما از آن  دیدن نمایید و لحظات شادی را در کنار خانواده خود ایجاد نمایید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.