تور پوکت نوروز ۹۷

اگر قصد دارید با تور پوکت نوروز ۹۷  به این شهر سفر کنید پس بهتر است بدانید که تور پوکت با سواحل شنی زیبا، درخت های نخل، دریای زمردین و شهرهای پرشورش یکی از برترین مقاصد گردشگری ساحلی در دنیا است ؛ تنوع هتل ها، غذاخوری و جشن ها و پایکوبی ها آنچنان زیاد است که هیچ ثانیه ای در این جزیره هدر نخواهد شد .

پوکت نام ایالتی جنوبی در جنوب تایلند است که مرکز آن جزیره ای به همین نام می باشد و این استان شامل جزایر گرمسیری بزرگ و کوچک اطراف مرکز ایالت نیز می گردد ؛ پوکت، بزرگترین جزیره ی کشور تایلند، واقع در جنوب غرب این کشور است ؛ این جزیره تقریباً در فاصله ی ۸۶۳ کیلومتری جنوب بانکوک بوده و مساحتی برابر با ۵۴۳ کیلومتر دارد ؛ محبوب ترین ناحیه ی گردشگری در پوکت، ساحل پتونگ است که در ساحل مرکزی واقع شده و دلیل محبوبیت آن دسترسی ساده به ساحل طولانی و عریض این منطقه است. سواحل بسیاری در شمال و جنوب پتونگ وجود دارند که میتوان از میان آنها به ساحل معروف کارون، ساحل کاتا (در جنوب) و همچنین سواحل کامالا و سورین (در جنوب) اشاره کرد.

هتل های تور پوکت

از آنجایی که این تور بسیار گردشگرپذیر بوده ، برای اقامت در پوکت با انتخاب های متنوعی روبرو هستید ؛ این هتل ها را میتوان در دسته های اقامتگاه های ساحلی، هتل های درون شهر، هتل های لوکس ساحلی، هتل های دارای ویلا با استخر اختصاصی و هتل های سواحل مختلف دسته بندی نمود ؛ سواحل نام برده شده در بالا، هر یک دارای هتل های خاص خود می باشد ؛ برای مثال در ساحل پتونگ میتوان در هتل های معروفی نظیر، هتل ۵ ستاره آویستا، هتل آماری و هتل بوراساری اقامت داشت. اما اگر ساحل دیگری نظیر ساحل کاتا را برگزیده اید میتوانید هتل خود را از میان هتل های نوووتل، آندامان و فوتو انتخاب نمائید ؛ از میان این اقامتگاه ها میتوان به هتل پنج ستاره ی مووِن پیک، هتل هیلتون و هتل نووتل در ساحل کارون اشاره کرد. انتخاب از میان این سیل تنوع هتل ها کار چندان ساده ای بنظر نمی رسد.

آب و هوای  پوکت

پوکت دارای آب و هوایی گرمسیری و موسمی می باشد ؛ در تمام طول سال هوای پوکت گرم است اما در ماه های آوریل و مِی و همچنین سپتامبر تا اکتبر، دمای هوا به بیشترین حد خود می رسد ؛ دوره ی سپتامبر تا اکتبر، بواسطه ی باران های موسمی جنوب غرب تایلند، پر بارش ترین زمان سال نیز هست ؛ به لطف قرارگیری پوکت در میان دریای آندامان آب و هوای این جزیره اکثراً ملایم است. خوشبختانه جزیره ی پوکت از طوفان ها و گردبادهای گرمسیری که اغلب در فیلیپین و هنگ کنگ رخ می دهد در امان است. بارش های سنگین در ماه های سپتامبر و اکتبر ممکن است باعث بوجود آمدن اختلالاتی اندک در روند سفر مسافران تور پوکت ۹۷ ایجاد کند اما بندرت میتوان روزهای زیاد با هوای بد را در پوکت یافت ؛ میانگین میزان بارش در طول سال در پوکت بسیار متغیر است بطوریکه در اوایل سال، یعنی ماه های ژانویه، فوریه و مارس کمترین میزان بارندگی (۳۵ میلیمتر) ثبت گردیده ؛ اما این رقم در هشت ماه بعدی به بالاترین میزان خود می رسد (۴۱۹ میلیمتر در ماه سپتامبر) و با کاهش مجدد میزان بارندگی تا ۵۰ میلیمتر در دسامبر ادامه می یابد.

جاذبه های  پوکت

بعنوان یکی از برترین مقاصد گردشگری دنیا و کشور تایلند، این جزیره زیبا سرشار از جاذبه است ؛ این جاذبه ها، اعم از طبیعی و مصنوعی، برای چند روز موجبات سرگرمی شما را فراهم می نماید ؛ شاید یکی از محبوب ترینِ این جاذبه ها بازدید از جزایر فی فی باشد ؛ وقتی با قایق به سمت جزایر فی فی می روید ، این جزایر یک به یک همانند قلعه ای از میان آب قد کشیده ، حتما میتوان بیان داشت که  در همان نگاه اول عاشق جزیره ی فی فی میشوید ؛ از این دو جزیره، یکی کاملاً خالی از سکنه و دیگری کاملاً بدون مسیر است. برای بازدید از جزایر فی فی زمان کافی بگذارید، هیچ عجله ای نداشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.