قیمت تور قشم نوروز ۹۷

جزیره ی قشم همه ساله پذیرای گردشگران زیادی می باشد دایانا گشت همه ی تلاش خود را می کند تا بهترین کیفیت را با بهترین و مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار دهد . تور قشم مقصد مناسبی برای گذراندن تعطیلات تور قشم نوروز ۹۷ می باشد . قشم دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا و چشم نواز است طوری که هر بیننده ای نمی تواند از آن چشم بردارد .

۱۱ مکان گردشگری قشم

۱ – جنگل حرا : این جنگل بسیار بزرگ است و وسعت زیادی دارد ، در این جنگل درخت های حرا وجود دارد که از ویژگی های درخت حرا این است که آب شور را دریا را جذب می کند و موادی که لازم دارد را جذب کرده و آب تصفیه شده را خارج می کند . در این جنگل جانواران زیادی زندگی می کنند  ( از جمله لک لک ، مرغابی ، خرچنگ ، قرباغه ها و . . . ) . دیدن از این مکان را به هبچ عنوان از دست ندهید .

۲ – جزایر ناز: این جزیره ها در هنگام پایین رفتن آب ( جزر ) نمایان می شوند . کسی در این دو جزیره زندگی نمی کند . محل ماهیگیری ماهیگیران است و تعدادی آلاچیق برای نشستن و استراحت کردن وجود دارد .

۳ – پارک کروکودیل : در این فضا کروکودیل ها پرورش داده می شوند و برای گردشگران دیدن این جانوران بسیار هیجان انگیز است . به جز کروکودیل جانوران دیگری نیز آن جا زندگی می کند ( ایگوآنا ، طاووس ، شتر مرغ و . . . ) .

۴ – تنگه چاهکوه : چند تا چاه کم عمق وجود دارد که برای جمع آوری آب باران ساخته شده است . ابتدا از غار خوربس و جزایر ناز می گذیریم و به این مکان می رسیم .

۵ – جزیره ی هنگام : برای رسیدن به این جزیره باید به درازشیب رفته و با قایق به آن سفر کنیم . این مکان در جنوب جزیره ی قشم واقع شده است که دارای ۳ روستا است که می توانید با رقص دلفین ها در آن سرگرم شوید . نقش حنا در این جزیره برای خانم ها انجام می شود که طرفداران زیادی دارد .

۶ – غار های خربس : در فاصله ی ۱۰ کیلومتری از قشم قرار دارد . از جاده ی ساحلی جنوبی به این غار می رسید . برای وارد شدن به این مکان باید ورودی پرداخت کنید که به ازای هر نفر ۲۰۰۰ می گیرند .

۷ – دره ستاره ها : یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری است که به شما خیلی نزدیک است . به علت اعتقاد های قدیمی به این نام گذاشته شده است . البته بعضی ها اعتقاد دارند شب ها جن ها به آن جا می آیند . در این مکان ستاره های بی شماری را در شب می توانید مشاهده کنید .

۸ – ساحل لاک پشت ها : لاک پشت ها برای تخم گذاری به این ساحل می آیند ، به گونه ی لاک پشت ها پوزه عقابی گفته می شود . که از وسط های اسفند ماه شروع به تخم گذاری می کنند تا اردیبهشت . اگر در نوروز ۹۷ به قشم سفر کنید می توانید شاهد این صحنه های زیبا در جزیره باشید .

۹ – چاه های طلا : برای دیدن این چاه ها بهتر است که وسیله ی نقلیه داشته باشید ، و از بندر پل به جزیره ورود پیدا کنید .

۱۰ – قلعه ی پرتغالی : این بنا در قرن شانزدهم ساخته شده است . حدود ۲۰۰۰ متر مساحت دارد . قلعه ی پرتغالی ها در موقعیت مکانی مناسبی در قشم وجود دارد طوری که دریا رو به روی آن قرار گرفته است .

۱۱ – غار نمکدان : در این غار حشرات کوچکی وجود دارد و شما می توانید صدای خفاش ها را در آن بشنوید . نمک های این غار کاملا خوراکی است . نفس کشیدن در این غار خاصیت درمانی هم می تواند داشاه باشد . اکثر عکاسان علاقه مند به ثبت تصاویر خود در این غار  هستند .

۸ تا از مهم ترین مراکز خرید قشم

۱ – بازار ستاره : در این بازار اجناس به صورت خرده فروشی به مردم عرضه می شود . که ساعت کاری آن ها از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب بوده است و یک وقفه ی ۳ ساعته برای صرف ناهار ( از ۲ تا ۵ بعد از ظهر ) وجود دارد . این بازار از قدیمی ترین مجموعه های جزیره است که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را می توانید در آن پیدا کنید .

۲ – بازار سیتی سنتر : روز های معمولی از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب مشغول به کار هستند ، که یک وقفه برای صرف ناهار ( از ۲ تا ۵ بعد از ظهر ) وجود دارد و در روز های تعطیل و مناسبت ها بدون وقفه از ۹:۳۰ صبح تا ۱۲ شب مشغول به کار هستند . در این بازار می توانید اجناسی از برند های معروف دنیا نیز پیدا کنید .

۳ – بازار نخل درگهان : در این بازار پوشاک به صورت عمده عرضه می شود که ساعت کاری آن ها در ایام عادی از ۹ صبح شروع شده و تا ۴ بعد از ظهر تمام می شود اما در روز های خاص و مناسبت ها تا ۱۲ شب باز هستند . این بازار یکی از قشنگترین مکان ها در قشم است و در نزدیکی دریا قرار گرفته است .

۴ – بازار قدیم درگهان : در این بازار بیشتر عمده فروشی صورت می گیرد . که در روز های عادی از ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر فعالیت می کنند . ولی در ایام شلوغ مانند تعطیلات نوروز ۹۷ ساعت کاری تا ۱۲ شب ادامه پیدا می کند .

۵ – بازار پردیس  : از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب شروع به کار می کنند و یک وقفه در ساعت ۲ تا ۴ بهد از ظهر دارند که در این زمان به خوردن ناهار مشغول می شوند . انواع پوشاک و کیف و کفش و دیگر وسایل را می توانید در آن پیدا کنید .

۶ – بازار دریا : از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۹ شب فعالیت خود را آغاز می کنند . و در مواقع شلوغ و ایام خاص مثل نوروز ، تا ۱۲ شب باز هستند .

۷ – بازار قدیم قشم : از قدیمی ترین بازار های قشم است که برای رفع نیاز های مردم به وجود آمده بود . و در آن خرده فروشی انجام می شود که نزدیک به اسکله است .

۸ – بازار دودلفین درگهان : با خرده فروشی و عمده فروشی مشغول است ، که از ۹ صبح تا ۹ شب مشغول به عرضه ی کالا های خود به مشتریان هستند ، ولی در روز های خاص و مناسبت ها مثل عید تا ۱۲ شب ادامه دارد . یکی از محبوب ترین بازار های قشم است . که شامل دو طبقه می شود و آدرس بسیار سر راستی دارد .

آب و هوای قشم در نوروز ۹۷

قشم با نام قدیمی Orgena یا Oaraoto منطقه ای تجاری بین آسیای غربی، شبه قاره هند، شبه جزیره عربستان و ساحل شرقی آسیا بوده است. از گذشته تا به امروز، این جزیره در بسیاری از فراز و نشیب ها دخالت داشت و آزادسازی جزیره توسط  مهلک خان (در دوران صفوی) یکی از مهمترین نکات مهم در تاریخ آن است. در سال ۱۹۹۱، این جزیره به منطقه آزاد تجاری و صنعتی تبدیل شد و دولت جمهوری اسلامی ایران آن را تولد دوباره خاورمیانه دانست. جزیره دارای تاریخچه ای طولانی است و چندین بار توسط کشورهای مختلف مانند مغولستان، پرتغالی، هلندی، عمانی و انگلیسی مورد حمله قرار گرفته است . با توجه به موقعیت آن در میان آب های گرم خلیج فارس، آب و هوا در این مکان گرم و دمای متوسط ۲۶ درجه سانتیگراد است ، تور قشم در نوروز از هوای مطبوعی برخوردار می باشد که مسافران نوروزی ۹۷ به این جزیره سفر می کنند و در این زمان منظره هایی زیبا را می توانید در جزیره مشاهده کنید . گرم ترین ماه ها از ژوئن تا اوت و سردترین ماه های اکتبر تا ژانویه می باشد .

تاریخچه ی قشم

این جزیره تحت تاثیر سیبری، اقیانوس اطلس، و همچنین جریانهای اقیانوس هند و جریانهای دیگر که از عربستان سعودی و صحرا آمده است. در جزیره ، با جاذبه های طبیعی از جمله ، مرجان های زنده (جزیره مرجانی)، سواحل شنی، جنگل های دریای مانگرو ، چاله های طلا ، درخت حرا و بسیاری از مکان های جالب دیگر، مجتمع منحصر به فردی برای گردشگری و محیط زیست است که در خلیج فارس قابل مقایسه نیست. جزیره ای در تنگه هرمز در خلیج فارس است که در تبصره ۱۹ قانون ایجاد مناطق آزاد تجاری و در سال ۱۹۹۱ به ترتیب سه محل مشخص شد. آنها جزیره کیش، جزیره قشم و چابهار بود. در سال ۱۳۶۹ ایران، معادل سال ۱۹۹۱ در تقویم ، جزیره به یک منطقه آزاد تجاری و صنعتی تبدیل شد و هدف آن ایجاد بزرگترین منطقه آزاد بین اروپا و شرق بود. جزیره  جزء منطقه آزاد تجاری دولت ایران است، به ویژه سرمایه گذاری خارجی را هدف قرار می دهد. این منطقه شامل تعدادی از چاه نفت و گاز کشور است و قبل از آن برای ساخت و ساز پالایشگاه مطرح شده است. برای تعطیلات نوروز سال ۹۷ ، تور قشم انتخابی مناسب است .

قیمت تور قشم در نوروز ۹۷

تور قشم در نوروز از هوای مطبوعی برخوردار می باشد که مسافران نوروزی ۹۷ به این جزیره سفر می کنند . قیمت های این تور در همه ی لحظات در حال تغییر است . دایانا گشت بهترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت به شما عرضه می کند . برای رزرو این تور عجله کنید و با کانتر های فروش ما تماس بگیرید تا آن ها شما را برای انتخاب سفری هیجان انگیز و زیبا راهنمایی کنند .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.